Aký význam má pre nás voda?

Ľudské telo sa skladá väčším dielom z vody, obsahuje približne rovnaké percento vody ako zemský povrch. Máme v sebe 23% uhlíka, 2,6% dusíka, 1,4% vápnika a stopové množstvá viac ako 51 iných prvkov. Predovšetkým však obsahujeme kyslík a vodík, spojené v tej jedinečnej molekulárnej kombinácii zvanej voda. Kojenec je zo 4/5 voda, dospelý človek asi z 2/3. Preto sú na prípadný nedostatok vody najcitlivejší kojenci a malé deti. S nedostatkom vody sa organizmus vyrovnáva omnoho horšie než s hladovkou. Už strata 20% telesnej vody je smrteľná. Na dehydratáciu človek umiera asi v priebehu 7 dní

Zdravá pitná voda pochádza zo zdravého životného postredia. Fakty o životnom prostredí na Slovensku sú známe, rovnako tak ako skutočnosti o poklese imunologickej odolnosti obyvateľov, náraste alergických ochorení, nízkej strednej dĺžke života atď. Je nepochybné, že zdravotný stav občanov je stavom životného prostredia - teda i stavom pitnej vody - ovplyvnený. Účinky kontaminátov hľadaných v pitných vodách sú toxické, karcinogénne, mutagénne (vplyv na potomstvo), teratogénne (zlý vývoj plodu) a často kombinované.

V prípade porovnania zdravotného vplyvu potravín a pitnej vody nie je možné prehliadnuť jeden podstatný rozdiel: Potraviny si môžeme z pomerne širokého sortimentu vyberať. Pitnú vodu však dnes a denne používame z rovnakého zdroja. Nech sa jedná o vodu zo studne alebo z verejného vodovodu, sme ňou denne ovplyvňovaný. Tým je umocnený význam aj veľmi nízkych koncentrácií škodlivín, z nich niektoré sa v tele kumulujú (arzén, kadmium, olovo), iné pôsobia neskôr a bezprahove

Sústavný - každodenný - vplyv pitnej vody na vaše zdravie je tým správnym odôvodnením snahy o to, aby Vaša pitná voda bola vysoko kvalitná. Len taká voda bude priateľská voči vášmu zdraviu.

Podľa oficiálnych zistení sú naše domácností zásobované pitnou vodou, ktorá obsahuje nadmerné množstvo chlóru a vyše 80% studní na Slovensku nespĺňa základné hygienické normy pre pitnú vodu. Určite sa vám už tiež stalo, že ste videli rôzne sfarbenú vodu v pohári, či vodu bolo nepríjemne cítiť. Niektorým z nás voda nechutí pre svoju neprirodzenú chuť.

Aké parametre má spĺňať pitná voda?

Čistá pitná voda má byť bez chuti, vône či zápachu s prirodzene čírou farbou.

Chlór sa v rôznej forme pridáva do vody na likvidáciu baktérií a iného mikrobiálneho znečistenia. I keď samotný chlór v primeranom množstve nie je mimoriadne škodlivý, problémom sú jeho zlúčeniny s organickými zbytkami tzv. trihalogénmetány. Tieto sú podľa mnohých štúdií preukázateľne karcinogénne a podieľajú sa najmä na vzniku rakoviny hrubého čreva a močových ciest. Chlór naviac mnohým ľuďom spôsobuje kožné problémy alergie, pocit vysušenej či podráždenej pokožky, zhoršuje stavy pri psoriáze a iných kožných ochoreniach hlavne u detí.

Je dôležité filtrovať vodu pre malé deti ?

U detí je filtrácia vody veľmi dôležitá. V prípade, ak deti pijú vodu s nadmerným množstvom niektorých látok (dusičnanov, ťažkých kovov, chlórovaná voda apod.) môžu sa u nich vyskytnúť problémy s rastom a bývajú častejšie choré. U malých detí je tiež veľmi dôležité kontrolovať, či nemajú alergiu na chlór, ktorá sa prejavuje pŕhľavkou, svrbením kože, sčervenaním až nepríjemnými vyrážkami. Rodičia často považujú tieto príznaky za alergiu na niektorú zložku potravy. Čistá voda je základom zdravia nielen pre dospelých, ale hlavne detí.

Ak sa rozhodnete ,že je Vaše zdravie a zdravie Vašich detí je pre Vás dôležité, dáme Vám tip na filtračné zariadenie .

Systém na doúpravu vody eSpring je najpredávanejším zariadením na svete. A prečo práve túto značku?

  • ultrafialové svetlo ničí viac ako 99,99% zdraviu škodlivých látok ,vírusov a baktérií
  • zlepšuje priezračnosť vody , jej chuť a vôňu
  • uhlíkový filter redukuje čiastočky a viac ako 140 potenciálnych zdravie ovplyvňujúcich kontaminantov
  • je výsledkom 20 rokov výskumu a 270 svetových patentov na úpravu vody

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať - http://aquaslee.sk